Kombi Montajı

Emniyetli bir yanma ve güvenli kulanım için mutlaka uluslararası standartlara ve ilgili gaz idaresinin şartnamelerine uyulmalıdır. Cihaz ve tesisat montajı standartlara uygun yapılmadığı taktirde işletmeye alma ve çalışma esnasında istenilmeyen sorunlarla veya daha da kötü olaylarla karşılaşabileceği unutulmamalıdır.

Kombi Montajı kombinin asılacağı duvara, tesisat bağlantılarına ve baca çıkışına bakılarak doğru bir şekilde yapılmalıdır. Kombi bacası mümkün olduğunca kısa tutulmalı ve %3 eğim verilerek yapılmalıdır ki şiddetli yağmurlarda baca içine su almamalıdır. Ters bir eğim verildiğinde baca içerisine su alabilir. Bu durum kombinizin zarar görmesine sebep olabilir.

Kombi bacası ve duvara asma işlemi bittikten sonra gaz, su ve kalorifer tesisatı bağlantıları yapılacaktır. Bu işlem esnasında tesisat bağlantı noktasında küçük tadilatlar yapmak gerekebilir. Ayrıca kombi bağlantı seti kullanılmalıdır.

Bu setler iki türlüdür. Birincisi standart ve daha ucuz olan plastik kombi bağlantı setleri, diğeri ise daha pahalı olan pirinç kombi bağlantı setleridir. Biz müşterimizin temin ettiği veya tercih ettiği herhangi bir seti kullanabiliriz. Fakat ileride daha az sorun yaşamanız için pirinç kombi bağlantı setlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu setlerde ayrıca genelde sadece su girişlerinde vana kullanılmaktadır. Bunun yerine su çıkışlarında da vana kullanırsanız dört vanayı da kapatarak herhangi bir su boşaltmaya gerek kalmadan ileride kombinizi sökmeniz veya tamir ettirmeniz mümkün olur.

Kombi tesisat bağlantıları da yapıldıktan sonra su bağlantıları açılır ve kalorifer devresine su verilir. Herhangi bir yerde su kaçağı olup olmadığı kontrol edilir.

Güncel Kombi Değişim & Montaj Fiyatları

  • Fiyatlarımıza montaj & alt set dahildir.
  • Kombi dolabı, termostat, uzatma bacası ilave olacaktır.
  • Montaj sonrası İzmirGaz kombi değişim evrakı size teslim edilecektir.

Uzman Ekibimizden Kombi Montajı İçin Hemen Teklif İsteyin

Uzmanlarımız sizi, ihtiyacınıza uygun olarak en doğru çözüme yönlendirecektir.
WeCreativez WhatsApp Support
Sizi ve konforunuzu önemsiyoruz. Batıgaz uzman servis hizmeti ile iletişime geçmek çok kolay :)
👋 Hemen Fiyat Teklifi Alın.